CROATIA PUBLIC PROCUREMENT CONFERENCE
Idejno začeta kao projekt stručnjaka entuzijasta u javnoj nabavi i fondovima Europske unije, Međunarodna konferencija CroPRO ima za cilj pozicionirati se kao ultimativno mjesto susreta poslovnih lidera, kreatora politika te stručnjaka širokoga spektra interesa koji razgovaraju o temama koje oblikuju i provode javnu nabavu, na području čitave regije.
Konferencija prati aktualnosti u struci, referirajući se na teme koje su od interesa stručne i medijske javnosti, pružajući platformu za razmjenu kontakata i znanja te stjecanje iskustva i vještina.

POZIVNO PISMO
Poštovani,
velika mi je čast i zadovoljstvo pozvati Vas na sudjelovanje na Međunarodnoj konferenciji o javnoj nabavi i fondovima Europske unije – CroPRO 2025, koja će se održati od 2. do 5. travnja 2025. godine u hotelu Park Plaza Histria, u Puli.
S ponosom ističem kako je prethodna konferencija – CroPRO 2024, koja je održana od 17. do 20. travnja 2024. godine u Poreču, pod pokroviteljstvom Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, imala izniman uspjeh i vrlo pozitivan odjek u stručnoj i medijskoj javnosti. Konferencija je obuhvatila teme vezane uz izazove u građevinarstvu u vremenu postpandemije, rata u Ukrajini te obnovu nakon potresa.
Međunarodna konferencija o javnoj nabavi i fondovima Europske unije – CroPRO 2025 tematski će biti usmjerena na pitanja digitalizacije poslovanja, zelene politike, zaštite okoliša i održivog razvoja. Brojni predavači, panelisti i izlagači iz Republike Hrvatske i regije raspravljat će o ključnim temama vezanim za razvoj sustava javne nabave i korištenje sredstava iz fondova Europske unije.
Renomirani stručnjaci će kroz programe edukacije prezentirati aktualnosti i „know-how“ u području javne nabave i EU fondova. U vremenu dinamičnih promjena u okviru vrlo kompleksnog sustava javne nabave i EU fondova, na informatičkom, institucionalnom i normativnom planu od iznimne je važnosti ići ukorak s rečenim promjenama, stjecanjem potrebnih znanja i vještina koje će sudionicima olakšati poslovanje odnosno svakodnevno obavljanje poslova i radnih zadataka.
O značenju navedenih područja, sustava javne nabave i EU fondova, vrlo rječito govore podaci o ukupnoj vrijednosti javne nabave u RH za 2023. godinu, koja je iznosila oko 20% BDP-a RH, kao i podaci o vrlo uspješnom povlačenju financijskih sredstava iz fondova EU.
Uz predavanja, panele i edukacije, sudionike konferencije očekuju i zanimljivi popratni sadržaji u vidu izlagačkog programa. Predstavit će se brojne tvrtke čije je poslovanje usmjereno na primjenu visokih tehnoloških rješenja u cilju popularizacije održivog razvoja, ekološke osviještenosti i zelenog načina života.
Zeleno, održivo i digitalno – ključne su riječi budućnosti javne nabave i EU fondova.
Predsjednik Organizacijskog odbora CroPRO 2025
Ante Loboja, dipl.iur.

ORGANIZACIJSKI ODBOR

Ante Loboja, dipl. iur.
INSTITUCIJA: Predsjednik Organizacijskog odbora CroPRO 2025
BIOGRAFIJA: Ante Loboja je diplomirao na Pravnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom bogate profesionalne karijere bio je zasposlen pri sljedećim institucijama i tvrtkama: Privredna banka Zagreb d.d.; Ministarstvo financija; Ured za javnu nabavu Vlade RH; Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave; Ministarstvo gospodarstva. Sudjelovao je u izradi više generacija zakona o javnoj nabavi i njihovih podzakonskih propisa, priručnika o javnoj nabavi, smjernica, mišljenja u vezi s primjenom propisa o javnoj nabavi, provedbi upravnog nadzora, i sl. Radio je na više projekata Ureda za javnu nabavu Vlade RH i Ministarstva gospodarstva, kojima je cilj bio izgradnja i kontinuirano poboljšanje funkcioniranja sustava javne nabave u RH, bilo da se radi o njegovom normativnom, institucionalnom ili operativnom dijelu.
Kao zaposlenik Ministarstva financija Vlade RH i Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, u okviru zakonom propisane nadležnosti navedenih tijela, rješavao je po žalbama žalitelja u postupcima javne nabave i pripremao nacrte odluka navedenih tijela.
Stručne tekstove iz područja javne nabave objavljivao je u sljedećim stručnim časopisima: Novi informator; Računovodstvo i financije; Računovodstvo, revizija i financije; TIM4PIN; Hrvatska pravna revija; Financije i porezi; zbornici stručnih radova organizatora konferencija, seminara i radionica u području javne nabave, i sl.
Održao je brojne seminare i radionice s temom iz područja javne nabave, u organizaciji Ministarstva gospodarstva; Državne škole za javnu upravu; HGK; HUP-a; TEB poslovno savjetovanje; Inženjerski biro d. d.; Novi informator; RRiF; RiF; APPA, i dr.

mr. sc. Jasna Nikić, dipl. oec.
INSTITUCIJA: Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, Zagreb
BIOGRAFIJA: Završila je specijalizirani program za trenere u sustavu javne nabave i posjeduje važeći certifikat u području javne nabave. Zaposlena je u Hrvatskoj zajednici računovođa i financijskih djelatnika na poslovima savjetnice-urednice za proračun i proračunske korisnike i područje javne nabave. Prethodno je radila u Općoj bolnici u Slavonskom Brodu na poslovima rukovoditelja službe za računovodstvo i financije i pomoćnika ravnatelja za ekonomske poslove, sudjelovala je i koordinirala rad stručnih povjerenstava za pripremu i provođenje postupaka javne nabave. Organizator je i predavač na programu izobrazbe u području javne nabave i radionicama stručnog usavršavanja u području javne nabave. Autorica je i koautorica mnogih priručnika, časopisa i stručnih članaka iz područja javne nabave.

Anđelko Rukelj, dipl. iur.
INSTITUCIJA: Public procurement solutions d.o.o.
BIOGRAFIJA: Anđelko Rukelj ovlašteni je trener u sustavu javne nabave, stručnjak za javnu nabavu, donedavni zamjenik predsjednice Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave u dva mandata. Rođen u Varaždinu, završio gimnaziju u Varaždinu te Pravni fakultet u Zagrebu. Posjeduje višegodišnje iskustvo u javnoj nabavi, kao ovlašteni predstavnik naručitelja sudjelovao u provođenju više stotina postupaka javne nabave u Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje. Kao direktor općih poslova Allianza d.d. Zagreb stekao iskustvo nabave i u realnom sektoru. Od listopada 2013. godine obavlja poslove zamjenika predsjednika Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave. Održao više od 500 predavanja na kojima tumači iz područja javne nabave. Idejni začetnik udruge specijalista javne nabave.

Mislav Kancir, dipl. iur.
INSTITUCIJA: Odvjetnik Mislav Kancir, Ilica 213, Zagreb
BIOGRAFIJA:
Mislav Kancir diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu, nakon čega se zaposlio kao odvjetnički vježbenik u Odvjetničkom društvu Šunić i partneri j.t.d. iz Zagreba. Nakon polaganja pravosudnog ispita te upisa u imenik odvjetnika nastavio je s radom u navedenom Odvjetničkom društvu, a 2024. godine otvara vlastiti odvjetnički ured. U dosadašnjem radu, između ostaloga, stjecao je iskustva u pripremi dokumentacija o nabavi, u pregledu i ocijeni pristiglih ponuda, te je pravno savjetovao naručitelje i ponuditelje vezano za primjenu odredbi Zakona o javnoj nabavi i ostalih propisa iz područja javne nabave. Završio je specijalistički program izobrazbe u području javne nabave i u Registru trenera i stručnih osoba vodi se pod Rb. 84., temelj čl. 16.st.1.t.2 Pravilnika o izobrazbi u području javne nabave (Nar. nov., br. 65/2017.).

Branimir Barač, mag. ing. aedif.
INSTITUCIJA: Hidroing d.o.o. Osijek
BIOGRAFIJA: Branimir Barač diplomirao je 2008. godine na Građevinskom fakultetu Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku. Područja rada i interesa su priprema i provedba ugovora o građenju s naglaskom na hidrotehničke objekte (priprema dokumentacija o nabavi i ugovora, stručni nadzor, upravljanje projektima te rješavanje sporova). U 2024. godini uvršten je na Nacionalnu lista rješavatelja sporova prema FIDIC Uvjetima Ugovora od strane Hrvatske gospodarske komore. U profesionalnom radu surađivao je na izradi dokumentacija o nabavi i u provedbi postupaka javne nabave na EU sufinanciranim projektima u procijenjenoj vrijednosti od preko 500 milijuna eura.

prof. dr. sc. Mirna Habuda-Stanić
INSTITUCIJA: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek
BIOGRAFIJA: Mirna Habuda-Stanić redovita je profesorica na Zavodu za primijenjenu kemiju i ekologiju Sveučilišta u Osijeku. Diplomirala je Prehrambenu tehnologiju 1999. godine na Prehrambeno-tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Osijeku gdje je i magistrirala (2006.) i doktorirala 2011. godine. Do danas je objavila više od 80 znanstvenih i stručnih radova. Inicijatorica je i predsjednica organizacijskih i znanstvenih odbora tri međunarodne konferencije te glavna urednica 10 konferencijskih zbornika sažetaka i radova. Mentorirala je više od trideset završnih, sedamdeset diplomskih i dva specijalistička rada te pet doktorskih disertacija. Od 2005. godine do danas članica je Povjerenstva za prirodne mineralne i izvorske vode pri Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i ribarstva. Od 2016. članica je Upravnog vijeća JU Parka prirode Kopački rit. 2016. godine izabrana je, a 2021. reizabrana za civilnog stručnjaka NATO-a za područje kontaminacije voda. 2021. godine izabrana je za stručnjaka edukatora za EU TAIEX program.
Inicirala je osnivanje i obnašala dužnost predsjednice Međunarodnog udruženja znanstvenika i stručnjaka za zaštitu okoliša. Usavršavala se u Francuskoj, Irskoj, Turskoj, Finskoj, Norveškoj, Sjedinjenim Američkim Državama, Belgiji, Rumunjskoj i Islandu. na EU sufinanciranim projektima u procijenjenoj vrijednosti od preko 500 milijuna eura.
